سفر به مالزی

سفر به مالزی
مالزی، کشوری در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن معروف به کوچک بیچاره یا همان کوالالامپور است. کشور مالزی دارای سواحل متعدد و تنوع بالا در جاذبه‌‌های طبیعی، یکی از پربازدید‌ترین مقاصد جهان، مخصوصا برای ورزش‌هایی همچون غواصی محسوب می‌شود. جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از زیبایی ها و جذابیت های مالزی هستند که گردشگران زیادی را به سوی این کشور می‌کشاند. جاذبه‌های شهری، برج‌های بلند و رستوران‌‌های متنوع این کشور نیز از دیگر مکان های کشور مالزی هستند

تاریخچه مالزی

خوب است اگر گردشگران  مالزی بدانند که این شبه جزیره مالایی برای مدت طولانی از یک جایگاه مهم  در مسیر تجاری میان کشور چین و بخش زیادی از خاورمیانه برخوردار بوده است. در نقشه‌های اولیه از این کشور به عنوان "شبه جزیره طلایی" تنگه‌‌های مالاکا و "خلیج ساباریکوس" نام برده‌اند. اولین پادشاهی این کشور که بر بنادر شهرهای ساحلی حکومت می‌‌کرد که در قرن دهم میلادی به وجود آمد و شامل لنگ کاسوکا، لمبابوجانگ، کداح، برآس، گانگانگارا در پراک و پان پان در کلانتن بوده است.

اطلاعات کلی درباره مالزی

مالزی یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف است. این کشور طی سال‌های اخیر در زمینه صنعتی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. ماهی‌گیری و جنگل‌داری نیز نقش زیادی در قدرت یافتن این کشور داشته است. کوالالامپور پایتخت رسمی کشور مالزی بوده و از نظر وسعت نیز بزرگ‌ترین شهر مالزی محسوب می‌شود. کوالالامپور در میان دامنه ‌کوهستان‌ قرار دارد و به طور کلی می‌توان گفت یک گزینه فوق‌العاده برای تحصیل و کار خواهد بود.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم مالزی

بیشتر افرادي كه براي اولين بار به کشور مالزی سفر می‌کنند به خصوص گردشگران، به دلیل وجود فرهنگ‌های مختلف در این کشور  کمی سرگردان می شوند . مدت کمی قدم زدن در خيابان می‌تواند به شما بگوید که مالزی سرزمین افراد مختلفی از سراسر آسیا است ، زیرا این کشور يكی از بی‌نظير‌ترين مناطق جنوب شرق آسيا محسوب می‌شود. مسافران و گردشگرانی که به مالزی سفر می کنند همواره از فرهنگ های مختلف مالایی ،چینی و هندی که در آنجا دیده اند ، صحبت می کنند . فرهنگ مالایی اصیل ترین فرهنگ مالزی به حساب می آید .

آب و هوای کشور مالزی

مالزی در طول سال در دو فصل بارانی است .  بخش شرقی این کشور، شاهد بیشترین میزان بارندگی از اوایل ماه نوامبر تا آخر مارس بوده که البته بر اثر بادهای موسمی شمال شرقی به وجود می‌آیند. بارندگی در شهر بزرگ کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی، به دلیل دوری از این رشته کوه در این محدوده زمانی بسیار شدید و با طوفان‌های خطرناک همراه است. بیشترین میزان بارندگی مربوط به شهر کوالالامپور در همین فصل رخ می‌دهد. بهتر است گردشگران از سفر به این کشور در زمان‌های گفته شده خودداری کنند در غیر این صورت مجبوراند بیشتر وقت خود را در هتل‌ها بگذرانند.

مذهب و زبان مردم مالزی

دین رسمی مردم مالزی طبق قانون اساسی این کشور اسلام است. البته داشتن هر دین دیگری در این کشور برای عموم شهروندان در صورتی که به دیگران آسیب نزند آزاد بوده و هیچ مشکلی از نظر قانون ندارد. طبق سرشماری های صورت گرفته در سال 2016 جمعیت این کشور به طور تقریبی 31 میلیون نفر است . لازم است بدانید که در حدود 61.3 درصد از این آمار را مسلمانان، 19.8 درصد را بوداییان، 9.2 درصد را مردم مسیحی، 6.3 درصد را مردم هندی و 1.3 درصد را کنفسیوس گرایان و همچنین 0.7 درصد  را تائوئیسم و پیروان مذهب چینی تشکیل می‌دهند که البته آن‌ها پیرو هیچ دینی نیستند.

نام مهم ترین شهر های کشور مالزی

  • سوبانگ جایا
  • port klang
  • جوهور بهرو
  • ایپوه
  • کوچینگ

جاذبه های گردشگری مالزی

شبه جزیره مالزی به دلیل داشتن سواحل شنی یکی از بزرگ‌ترین و البته معروف‌ترین مکان‌های مناسب برای غواصی در دنیا به شمار می‌رود. محدوده ساراواک یکی از مناطقی این کشور است که به دلیل داشتن آب‌های زلال و تنوع بالای جانوران دریایی، مخصوصا ماهی‌ها و اقامت‌های مختلف از زیباترین جاذبه‌های تفریحی، گردشگری در دنیا محسوب می‌شود. بهتر است گردشگران از مناطق نزدیک شروع به بازدید کنند و مناطق گردشگری را اولویت‌بندی نمایند. زیرا این کشور مملو از مناطق گردشگری و چشم‌نواز است.

خوشمزه ترین غذاهای کشور مالزی

جمعیت مالزی عمدتا اقوام مالایی، چینی و هندی هستند که همین امر موجب به وجود آمدن فرهنگ‌های متنوع و جالب و همچنین تنوع غذایی بالا در این کشور شده است و طرفداران زیادی را به این کشور می‌کشاند. این کشور بهشتی برای عاشقان غذا و نوشیدنی‌های متنوع است. افراد می‌توانند هر نوع غذایی که دوست دارند با هر سلیقه‌ای، از انواع کباب‌ و برنج و نودل‌های سرخ شده و غذاهای کبابی دریایی را یکجا در کنار هم تجربه کنند.

کلام آخر

مناطق مختلفی در دنیا برای تفریح و گذراندن تعطیلات وجود دارد. مالزی یکی از مناطق گردشگری مهم در دنیا محسوب می‌شود که علاوه بر مناطق طبیعی و بکر دارای ساختمان‌ها، رستوران‌ها، پارک‌ها و دیگر بخش‌های امروزی و مدرن برای لذت بردن از زمان خواهد بود. مالزی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته‌ای بوده که در سال‌های اخیر تغییرات بسیار زیادی پیدا کرده است. کشور مالزی را می‌توان یک الگو برای کشورهای در حال توسعه دانست که از تمامی امکانات خود جهت پیشرفت و ارزآوری به کشور استفاده می‌کند. مالزی نسبت به دیگر کشورها با سرعت بیشتری مسیر توسعه را طی کرده است. مالزی با وجود اینکه سالانه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران محسوب می‌شود اما قوانین سفت و سختی دارد و تخطی از آن‌ها غیرقابل بخشش است.

 

سوالات متداول

تا 14 روز خیر لازم نیست .
بین 40 تا 50 میلیون تومان .
امتیاز : بد خوب