محله‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر استانبول ترکیه

محله‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر استانبول ترکیه
در استانبول جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد؛ اما بعضی از آنها از نظر گردشگران ایرانی خاص و جالب‌تر هستند.

همان‌طور که میدانید استانبول یک شهر توریستی است که در طی سال‌ها خود را به یکی از بهترین شهرهای توریستی تبدیل کرده است.

استانبول برای داشتن مکان‌های تفریحی، امنیت، آب و هوای مناسب و همین‌طور خدمات مناسب و مدنظر هر گردشگری را دارد و همین ویژگی‌ها باعث جذب بسیاری از گردشگران نه تنها در ایران بلکه در جهان شده است.

اگر میخواهید که درمورد مکان‌های جالب و دیدنی شهر استانبول اطلاعات کسب کنید، با آژانس دهکده جهانی همراه باشید.

 

آشنایی با شهر استانبول | Istanbul

شهر استانبول با قدمتی 2500 ساله است که این مدت زمان آن را به یکی از شهرهای تاریخی جهان تبدیل کرده است؛ استانبول پرجمعیت‌ترین شهر کشور ترکیه محصوب میشود.

این شهر دارای مساجد تاریخی و موزه است که نقش ویژه‌ای برای جذب گردشگران علاقه‌مند به تاریخ است. درست است که این شهر قدمت بالایی دارد ولی موزه‌هایی با موضوع مدرن ( مانند موزه هنر مدرن استانبول) نیز در این شهر وجود دارد.

جالب‌ترین و خاص‌ترین موضوع شهر استانبول این است که از لحاظ جغرافیایی به گونه‌‌ای است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگری از آن در قاره اروپا قرار دارد که این دو بخش با پل معروف بنام بسفر | Bosphorus Bridge یا همان پلی میان دو قاره به هم وصل شده است و امکان دسترسی را به هر دو قاره فراهم کرده است.

 

بهترین و پرطرفدارترین محله‌ها برای گردشگری

یکی از عامل‌هایی که باعث میشود یک محله پرطرفدار و پر سکونت شود، جاذبه‌های گردشگری مانند بناهای خاص و ویژه فرهنگ آن مکان، تاریخچه و قدمت، موزه‌ها، امکانات و... میشود.

میتوان گفت شهر استانبول به شهر هزار رنگ نیز معروف است، زیرا محله‌ها و بناهای متنوع و خاص خودش را دارد. ولی بعضی از مکان‌ها و محله‌های استانبول از نظر گردشگران جلوه خاص‌تر و هیجان انگیزتری دارند. اگر بخواهیم به بهترین محله‌های شهر استانبول برای گردشگری اشاره کنیم، میتوان بگوییم:

 

محله‌ی سلطان احمد | Sultanahmet

یکی از مهترین و پرطرفدارترین محله‌های استانبول، محله‌ی سلطان احمد میباشد. میتوان گفت بیشتر عکس‌هایی که در اینترنت مشاهده میکنید، بناها و خیابان‌های این منطقه است.

این محله قبلا در داخل محله فاتح بوده است ولی اکنون میتوان گفت یک محله مستقل و جدا از هر محله دیگری است.

مهمترین بنای این محله مسجد ایاصوفیه | Hagia Sophia است که یکی از مهمترین جاذبه‌های توریستی شهر استانبول به حساب می‌آید. از دیگر بناهای مهم در این منطقه میتوان اشاره کرد به بازار بزرگ، باسیلیکا سیترن، کاخ توپکاپی و خیلی از جاذبه‌ها و ساختتمان‌های مهم گردشگری در این محله قرار دارد.

 

محله‌ی بالات | Balat Quarter

محله‌ی بالات یکی از مناطق محله فاتح در استانبول است که به دلیل داشتن کوچه‌ها و ساختمان‌های رنگارنگ طرفداران زیادی دارد. این محله به دلیل کوچه‌هایی با چیدمان و مهندسی جالب و خاص مورد توجه درصد زیادی از گردشگران قرار گرفته است و امروزه به یکی از محله‌های پرطرفدار شهر استانبول تبدیل شده است.

 

محله‌ی اسکودار | Scutari

اگر میخواهید که به استابول سفر کنید و یک سفر پرخاطره و هیجان انگیز داشته باشید، و در هرجایی که میروید بناهای تاریخی و منظره‌های زیبا ببینید، به محله‌ی اسکودار بروید زیرا این مکان معروف‌ترین مکان بخش قاره‌ی آسیای استانبول محسوب میشود. این محله در ساحل شرقی بسفر قرار گرفته است. محله اسکودار یکی از پرجمعیت‌ترین محله‌های استانبول است که هر ساله میزبان گردشگران خود میباشد. اگر که به این مکان بروید و یا حتی در نقشه شهر استانبول هم نگاه کنید متوجه میشوید که بخشی از پل بسفر در این مکان قرار دارد. در این منطقه هتل‌ها و رستوران‌های لوکس، فروشگاه‌های بزرگ و دیدنی و همچنین حمام‌های سنتی قرار دارد.

مهمترین بناهای محله‌ی اسکودار شامل برج دختر، مسجد مهرماه سلطان و کاخ بیلربئی است.

 

محله‌ی گالاتا | Galata

یکی دیگر از محله‌های موردعلاقه گردشگران، محله‌ی گالاتا است که این اسم به دلیل برج گالاتایی که در این منطقه قرار دارد نام گذاری شده است. این منطقه نیز یکی از مناطق گردشگری و توریسیتی استانبول است که مناظر زیبایی دارد. محله‌ی گالاتا در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است که دسترسی به این مکان برای شهروندان و گردشگرانی که در دیگر مناطق قرار دارند، آسان و راحت است. امکانات و خدمات این محله 24 ساعته میباشد و بیشتر فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها در بامداد نیز خدمات ارائه میدهند.

محله گالاتا به مناطق دیگر مانند محله سلطان احمد نیز نزدیک است.

 

► محله‌ی بشیکتاش | Besiktas

این منطقه میتوان گفت در نزدیکی دیگر محله‌های مهم و گردشگری شهر استانبول قرار دارد و برای همین گردشگران محل اقامت خود را در بشیکتاش انتخاب میکنند تا به همه مناطق زیبا و جاذبه‌های گردشگری و مهم آن مناطق دسترسی داشته باشند؛ البته این منطقه نیز جاذبه‌های گردشگری و مناظر ویژه خودش را دارد و به طور مستقل مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است. یکی از بناهای مهم و تاریخی‌ای که در این محله قرار دارد، کاخ دلما باغچه است.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این منطقه قرار گرفتن استادیوم فوتبال شهر استانبول در این منطقه است.

 

► محله‌ی ساری‌یر | Sarıyer

محله‌ی ساری‌یر نیز یکی دیگر از محله‌های مهم شهر استانبول میباشد که بیشتر افراد مهم و بالا مقامانی که به شهر استانبول سفر میکنند، محل اقامت خود را در محله ساری‌یر انتخاب میکنند. این منطقه در قدیم محله کسب و کار ماهی گیران بوده است؛ ولی امروز اینطور نیست زیرا در این منطقه ثروتمندان و افراد مهم زندگی میکنند.

 

محله‌ی تارابیا | Tarabya

محله‌ی تارابیا در خط ساحلی بسفر قرار دارد که همه ساختمان‌ها و منزل‌های این منطقه منظره زیبایی برای نمای بیرون از پنجره دارند. این منطقه به دلیل داشتن رستوران‌های شیک و با خدمات عالی، فروشگاه‌های بزرگ، کافه و مناظر دیدنی و همچنین موزه‌های تاریخی معروف است.

 

سوالات متداول

2500 ساله
محله‌ی تارابیا | Tarabya
محله‌ی بشیکتاش | Besiktas
برج گالاتا
محله اسکودار
امتیاز : بد خوب