مکان‌های موردعلاقه گردشگران ایرانی شهر آلانیا ترکیه

مکان‌های موردعلاقه گردشگران ایرانی شهر آلانیا ترکیه
اگر میخواهید به مکانی سفر کنید که با آن آشنایی ندارید، ابتدا باید از مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن شهر باخبر شوید و ببینید که آیا مد نظر سلیقه شما است و یا اینکه انتظارات شما را از یک سفر خوب برآورده میکند؟! در این مقاله آژانس دهکده جهانی، قصد دارد تا شمارا با شهر آلانیا و همچنین مکان‌های گردشگری این شهر آشنا کند.

ایا قصد سفر به شهر آنالیا را دارید و میخواهید که برای سفر خود اطاعات کسب کنید؟

در آلانیا مکان‌هایی وجود دارد که گردشگران ایرانی آنها را برتر و با امکانات‌تر از دیگر مکان‌ها میدانند. این شهر ساحلی به دلیل داشتن مکان‌های تفریحی، داشتن امنیت و آسایش برای مسافران داخلی گردشگران خارجی، جزیره‌های زیبا و... طرفداران زیادی دارد و جزء شهرهای توریستی کشور ترکیه محسوب میشود. ما در این مقاله میخواهیم به مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر آلانیا ترکیه بپردازیم. اگر که میخواهید در رابطه با مکان‌های مورد علاقه گردشگران در این شهر بدانید، پس با آژانس دهکده جهانی همراه باشید.

 

معرفی شهر آلانیا ترکیه | Alanya

شهرآلانیا یک شهر ساحلی با هوای مدیترانه‌ای است که همین ویژگی باعث شده است در همه فصل‌های سال آب و هوای پاکیزه‌ای داشته باشد. در این شهر تمام مکان‌های گردشگری مانند رستوران‌ها و کافه‌ها  نمای زیبای از شهر دارند. در این شهر هتل‌های متنوعی برای خدمت و ارائه امکانات مناسب برای گردشگران دارد و میتوانند انتظارات گردشگران و مسافران داخلی را براورده کنند. این شهر در نزدیکی شهر آنتالیا واقع شده است.

همان‌طور که میدانید کشور ترکیه طی تصمیماتی از گردشگران ایرانی ویزا نمیخواهد و به گرداشگران ایرانی امکان اقامت سه ماه بدون ویزا را داده است، به همین دلیل بیشتر گردشگران ایرانی یکی از شهرهای ترکیه مانند آلانیا را برای مقصد سفر خود انتخاب میکنند.

میتوان گفت این شهر یکی از تاریخی‌ترین و هیجان انگیزترین شهرهای ساحلی کشور ترکیه است. در این مکان بناهای باستانی و تاریخی وجود دارد که امکان بازدید برای هر کسی چه  شهروند و چه گردشگر وجود دارد. این شهر درواقع یک شبه جزیره کوچک است که به دلایلی یکی از محبوب‌ترین شهرهای کشور ترکیه تبدیل شده است. در یک سمت این شهر دریای زیبای مدیترانه و در سمت دیگر این شهر جنگل و کوهستان‌های چشم‌‌نوازی وجود دارد. این مکان به دلیل داشتن بناهای تاریخی، آب و هوای پاک و مدیترانه‌ای، موزه‌های متنوع، هتل‌های لوکس و فروشگاه و همچنین رستوران‌ها به یکی از مکان‌های گردشگری کشور ترکیه تبدیل شده است. آب و هوای مدیترانه‌ای نه تنها برای شهر آلانیا بلکه برای همه‌ی شهرهای کشور ترکیه صدق میکند و شما میتوانید که در هر فصلی از آب و هوا و مناظر زیبا نهایت لذت را ببرید. در سواحل شهر آلانیا امکانات و خدمات نیز برای گردشگران فراهم شده است که اقدام به استفاده از طرف گردشگران برای دریافت این امکانات راحت است.

اگر بخواهیم درمورد زبان، فرهنگ و همچنین دین شهر آلانیا صحبت کنیم میتوانیم بگوییم در کشور ترکیه ساکنان این کشور به زبان ترکی صحبت میکنند و از ابتدا زبان اصلی ترکیه، ترکی بوده است. ولی به دلیل جذب گردشگر در طی سال‌ها، زبان انگلیسی نیز در شهرهای این کشور مخصوصا در شهر آلانیا که یکی از مهمترن شهرهای توریستی این کشور میباشد، جریان دارد.

 

مکان‌ها و خیابان‌های مورد علاقه گردشگران در شهر آلانیا ترکیه 

همان‌طور که میدانید شهر آلانیا به دلیل اینکه یک شهر گردشگری و توریستی است، یک شهر با امکانات و مکان‌های گردشگری و هیجان‌انگیز میباشد تا انتظارات گردشگرانی که به این شهر سفر میکنند را برآورده کند تا اوقات خوبی را در سفر و تور خود داشته باشند. در این شهر شما میتوانید شاهد فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و خیابان‌های خاص باشید که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب میکنند؛ البته درست است که شهر آلانیا به دلیل اینکه یک شهر توریستی است و دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی است، اما بعضی از خیابان‌ها و مکان‌های تفریحی و گردشگری این شهر نسب به مکان‌های دیگر، دارای طرفداران و علاقه‌مندان بیشتری است.

این مکان‌ها و خیابان های گردشگری پرطرفدار شامل:

 

► مکان محموتلار | Mahmutlar

محله محموتلار پرجمعیت‌ترین و پرطرفدارترین مکان برای گردشگران ایرانی است؛ زیرا که این محله بسیار نزدیک به ساحل دریای مدیترانه است و همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، نمای زیبا و دل‌انگیزی دارد. در این مکان بیشتر هتل‌ها در خط ساحلی قرار دارند تا گردشگران هر روز شاهد یک نمای زیبا از شهر و ساحل مدیترانه داشته باشند و از هر لحظه سفرشان لذت ببرند.

امکانات و خدمات این مکان بسیار مناسب است، خدماتی مانند سیستم حمل و نقل مناسب، فروشگاه‌های بزرگ، کافه و رستوان‌های مجلل و هتل شامل میشود. در این مکان در تک تک کوچه‌ها و همچنین خیابان‌ها و بزرگراه‌ها سوپرمارکت و فروشگاه وجود دارد و بیشتر این نوع خدمات شبانه روزی در حال خدمت به شهروندان و گردشگران جذب شده به این منطقه هستند. بیشتر مهاجران ایرانی نیز این محله را برای سکونت دائمی خود انتخاب کرده‌اند. البته در این مکان نیز شما میتوانید بناهای باستانی و تاریخی شهر آلانیا را مشاهده و از آن بهره‌مند شوید.

 

مکان اوبا | Oba

مهمترین ویژگی‌ای که این مکان دارد، امنیت است. بیشتر گردشگران برای اینکه سفری مطمئن داشته باشند این مکان را برای محل اقامت و تفریح خود را در شهر آلانیا ترکیه انتخاب میکنند. این منطقه در چهار کیلومتری شرق مرکز آلانیا قرار دارد و مانند سایر مکان‌های گردشگری دارای فروشگاه، هتل ، کافه و رستوران‌های متعددی است که هر کدام خدمات خوبی را به ساکنان و گردشگران منطقه اوبا ارائه میدهند.

 

► خیابان کلئوپاترا | Kleopatra

این خیابان یکی از بهترین و معروف‌ترین خیابان‌های شهر آلانیا است؛ زیرا کلئوپاترا نام یک ملکه باستانی است. در انتهای این خیابان ساحل کلئوپاترا وجود دارد که از امکانات کاملی برای کسانی که برای تفریح به این ساحل آمده‌اند، وجود دارد. در این خیابان امنیت و آسایش برای ساکنان این خیابان وجود دارد. چیدمان ساختمان‌ها و ویلاهای این خیابان به شدت با نظم است و لذت‌ بخش‌ترین ویژگی این مکان این است که خیابان طوری درست شده است که مناسب دوچرخه سواری است. اگر که قصد مهاجرت و خرید منزل در شهر آلانیا را دارید، این منطقه به شدت پیشنهاد خوبی برای محل سکونت شماست. امکانات این منطقه نیز شامل سیستم حمل و نقل مناسب، فروشگاه‌های بزرگ، کافه و رستوان‌های مجلل و هتل‌های لوکس میشود.

 

► منطقه کستل | Castle

منطقه کستل نیز یکی دیگر از منطقه‌های پرجمعیت و پرطرفدار شهر ساحلی آلانیا ترکیه میباشد که دارای سیستم حمل و نقل مناسب، فروشگاه‌های بزرگ، کافه و رستوان‌های مجلل و هتل‌های مناسب است. این مکان با مرکز شهر 10 کیلومتر فاصله دارد و دارای امکانات زیادی برای گردشگران و ساکنان فراهم شده است و دارای ساختمان‌ها و ویلاهای زیبایی است.

 

سخن اخر

دراین مقاله ما سعی خود را کردیم تا به ساده‌ترین زبان مناطق شهر ساحلی آلانیا که مورد علاقه گردشگران هستند را معرفی کنیم. همان‌طور که در ابتدا ذکر شد آلانیا مناطق و محله‌های جاذبه گردشگری زیادی دارد اما از نظر گردشگران ایرانی که تا کنون به شهر آلانیا سفر کرده‌اند، این مناطق بهترین امکانات را از نظر دیگر مناطق داشت. البته باید این را هم در نظر بگیریم که افراد سلیقه خاص خودشان را دارند، پس بهتر است گردشگران با توجه به سلیقه و امکاناتی که از یک مکان انتظار دارند منطقه اقامت خود را چه در سفرهای گردشگری و چه در مهاجرت انتخاب کنند.

سوالات متداول

منطقه اوبا | Oba
آب و هوای شرجی و مدیترانه‌ای
خیابان کلئوپاترا | Kleopatra
مکان محموتلار | Mahmutlar
امتیاز : بد خوب