مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر آنتالیا ترکیه

مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر آنتالیا ترکیه
اگر که قصد سفر و یا سکونت در شهر آنتالیا ترکیه را دارید ولی نمیدانید به کدام یک از مکان‌های این شهر سفر کنید و در کدام محله از این کشور اقامت داشته باشید، این مقاله را مطالعه کنید. در آنتالیا مناطق و مکان‌هایی وجود دارد که گردشگران ایرانی آنها را برتر و با امکانات‌تر از دیگر مکان‌ها میدانند.

این کشور به دلیل داشتن مکان‌های تفریحی ،موزه‌های متنوع، داشتن امنیت و آسایش برای شهروندان و گردشگران، جزیره‌های زیبا و... طرفداران زیادی دارد و جزء شهرهای توریستی کشور ترکیه محسوب میشود. ما در این مقاله میخواهیم به مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر آنتالیا ترکیه بپردازیم. اگر که میخواهید در رابطه با مکان‌های مورد علاقه گرشگران در شهر آنتالیا بدانید، پس با آژانس دهکده جهانی همراه باشید.

 

آشنایی با شهر آنتالیا ترکیه | Antalya

در ابتدا بهتر است که کمی با این شهر آشنا شوید؛ شهر آنتالیا یکی از شهرهای پرجمعیت و خوش آب و هوای مدیترانه‌ای کشور ترکیه واقع در غرب این کشور است که دارای امکانات زیادی برای شهرواندان و گردشگران است.

همان‌طور که واضح است این شهر به دلیل داشتن درصد زیادی از گردشگران کشور ترکیه طی سال‌ها به یکی از امکانات‌ دارترین و توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه تبدیل شد، به طوری که دارای هتل‌های شیک و متناسب با سلیقه هر گردشگری، داشتن مکان‌های تفریحی و گردشگری، موزه‌ها و مکان‌های تاریخی، فروشگاه‌های بزرگ و جذاب و همچنین جزیره‌ها و سواحل زیبایی دارد.

کشور ترکیه طی تصمیماتی از گردشگران ایرانی ویزا نمیخواهد و به گرداشگران ایرانی امکان اقامت سه ماه بدون ویزا را داده است، به همین دلیل بیشتر گردشگران ایرانی یکی از شهرهای ترکیه مانند آنتالیا را برای مقصد سفر خود انتخاب میکنند.

در سواحل شهر آنتالیا امکانات و خدمات نیز برای گردشگران فراهم شده است که اقدام به استفاده از طرف گردشگران برای دریافت این امکانات راحت است.

اگر بخواهیم درمورد زبان، فرهنگ و همچنین دین شهر آنتالیا صحبت کنیم میتوانیم بگوییم در کشور ترکیه ساکنان این کشور به زبان ترکی صحبت میکنند و از ابتدا زبان اصلی ترکیه، ترکی بوده است. ولی به دلیل جذب گردشگر در طی سال‌ها، زبان انگلیسی نیز در شهرهای این کشور مخصوصا در شهر آنتالیا که یکی از مهمترن شهرهای توریستی این کشور میباشد، جریان دارد.

آنتالیا شهری است که توانسته مذهب‌هایی چون اسلام ، مسیحیت و یهودیت را در خود جای دهد اما درصد بیشتری از مردم آنتالیا مسلمان هستند. مردمان این شهر بسیار مهمان‌نواز و خون‌گرم هستند و همین‌طور مراسم و همچنین رقص‌های منحصر به فردی در این کشور از گذشته رواج دارد.

ساعت شهر آنتالیا یک ساعت و نیم از ساعت ایران جلوتر است.

 

بهترین مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهر آنتالیا

همان‌طور که میدانید شهر آنتالیا به دلیل اینکه یک شهر گردشگری و توریستی است، یک شهر با امکانات و مکان‌های گردشگری و هیجان انگیز است تا انتظارات گردشگرانی که به این شهر سفر میکنند را برآورده کند تا اوقات خوبی را در سفر و تور خود داشته باشند. در این شهر شما میتوانید شاهد فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و خیابان‌های خاص باشید که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب میکنند؛ البته درست است که شهر آنتالیا به دلیل اینکه یک شهر توریستی است و دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی است، اما بعضی از مکان‌های تفریحی و گردشگری این شهر نسب به مکان‌های دیگر، دارای طرفداران و علاقه‌مندان بیشتری است.

این مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار شامل:

 

►  منطقه لارا | Lara

یکی از مناطق پرطرفدار و زیبای شهر آنتالیا منطقه لارا است که یکی از بهترین منطقه‌های توریستی این شهر محسوب میشود. این منطقه در شرق آنتالیا قرار دارد و خیلی از گردشگران ایرانی معتقد هستند که منطقه لارا بهترین مکان آنتالیا است. یکی از دلایلی که این منطقه رتبه بهتری از دیگر مناطق دارد، به دلیل داشتن هتل‌های شیک و لوکس است و همچنین نزدیک بودن به ساحل لارا نیز یکی از این دلایل است. در این منطقه فرودگاه بین‌المللی آنتالیا نیز وجود دارد که امکانات بسیاری دارد.

 

منطقه کنیالتی | Konyaaltı

منطقه کنیالتی هم یکی از مناطق پرطرفدار و توریستی شهر آنتالیا است که یک منطقه ساحلی به حساب می‌آید که ساحل کنیالتی نیز در این منطقه قرار دارد و یکی از بهترین سواحل کشور ترکیه نیز محسوب میشود. در این منطقه مانند مناطق دیگر هتل‌های مناسب و مد نظر با هر نوع سلیقه‌ای، بیمارستان‌های مجهز و پاکیزه، موزه‌ی مینی سیتی، بهترین دانشگاه‌های شهر آنتالیا، فروشگاه‌های بزرگ و متنوع، رستوران و کافه‌های زیبایی وجود دارد. بهترین ویژگی‌ای که این منطقه دارد، سیستم حمل و نقل است؛ زیرا گردشگران در هر مکانی که باشند با پرداخت پول کمی میتوانند به راحتی به مقصد بعدی خود بروند زیرا دسترسی به این نوع سیستم بسیار آسان و راحت است. اگر که میخواهید در آنتالیا منطقه‌ای برای سکونت دائمی خود پیدا کنید، پیشنهاد ما خرید در این منطقه است زیرا هم مناظر زیبا و آرامش‌بخشی دارد و هم نسبت به دیگر مناطق مخصوصا منطقه لارا قیمت به صرفه‌تری دارد.

 

► منطقه سیده | Side 

منطقه سیده به دلیل داشتن ساحلی بزرگ و زیبا و همچنین بناهای باستانی و تاریخی‌ای که در این منطقه وجود دارد، این مکان را به یکی از مناطق پرطرفدار و مورد علاقه گردشگران تبدیل کرده است. از جمله ویژگی‌های دیگر این منطقه داشتن رستوران‌های شیک و مناسب با هر سلیقه‌ای، فروشگاه‌ها و همچنین موزه است که همه این ویژگی‌ها دارای امکانات و خدمات فوق‌العاده‌ای هستند. البته در این منطقه امکان بازدید از کلیساها، حمام‌های رم و عمومی باستانی و بازارهای محلی و تاریخی نیز وجود دارد. البته بعضی افراد منطقه سیده را یک شهر باستانی و تاریخی مستقل میدانند.

 

► منطقه کمر | Kemer

میشود گفت این منطقه محبوب‌ترین منطقه بین سایر مناطق شهر آنتالیا ترکیه است و گردشگران میتوانند هتل‌های لوکس و با امکانات مناسب برای هر سلیقه‌ای، فروشگاه و بازارهای بزرگ ، رستوران و کافه‌های متعدد با پاکیزگی و خدمات عالی را مشاهده کنند که نزدیک ساحل است. اقامت و وقت گذرانی در تک تک ویژگی‌های منطقه کمر میتواند هیجان‌انگیز باشد زیرا در امکانات رفاهی با توجه به نیازهای گردشگران، آن مکان را بنا و برای خدمت به دیگران ارائه دادند. در ساحل این منطقه امکان شنای آزاد، غواصی، امکان استفاده از رستوران‌ها وکافه‌ها و همچنین قایق سواری وجود دارد.

 

 منطقه بلک | Belek

این منطقه نیز یکی دیگر از مناطق پرطرفدار واقع در این شهر توریستی است؛ چرا که در این منطقه بیشترین چیزی که رواج است، بازی گلف است. منطقه بلک به دلیل اینکه یک منطقه برای بازی گلف است، آن را به شهر گلف ترکیه نیز میشناسند. بیشتر گردشگرانی که محل اقامت خود را در این منطقه انتخاب میکنند، هدفشان انجام بازی گلف در محدوده زمین بازی گلف این منطقه است؛ البته ناگفته نماند که این منطقه میزبان 15 دوره از مسابقات گلف جهانی نیز بوده است و به همین منظور امکانات زیادی دارد و دارای رستوران و کافه‌های مجلل است. منطقه بلک درصد بالایی از لوکس‌ترین هتل‌های شهر آنتالیا را در خود جای داده است و دارای هتل‌هایی نزدیک به فروشگاه‌های بزرگ‌، رستوران و کافه است. محدوده بازی گلف این منطقه به دلیل چیدمان درختان و همچنین پوشش گیاهی ویژه دارای نمای بسیار زیبا و چشم نوازی است. این مکان را میتوان منطقه‌ی جنگلی شهر آنتالیا هم معرفی کرد.

 

سخن اخر

دراین مقاله ما سعی خود را کردیم تا به ساده‌ترین زبان مناطق مورد علاقه گردشگران را معرفی کنیم. همان‌طور که در ابتدا ذکر شد آنتالیا مناطق و محله‌های جاذبه گردشگری زیادی دارد اما از نظر گردشگران ایرانی که تا کنون به شهر آنتالیا سفر کرده‌اند، این مناطق بهترین امکانات را از نظر دیگر مناطق داشت. البته باید این را هم در نظر بگیریم که افراد سلیقه خاص خودشان را دارند، پس بهتر است گردشگران با توجه به سلیقه و امکاناتی که از یک مکان انتظار دارند منطقه اقامت خود را انتخاب کنند.

سوالات متداول

منطقه کمر
منطقه کمر
اسلام، مسیحیت، یهودیت
امتیاز : بد خوب