مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر وان ترکیه

مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر وان ترکیه
یکی دیگر از سفرهای پرطرفدار و همچنین ارزان ترکیه، تور وان است که نقش ویژه‌ای در جذب گردشگر برای این کشور دارد، به دلیل اینکه وان نزیک مرز ایران است. در این مقاله میخواهیم به مکان‌های مورد علاقه گردشگران ایرانی در شهر وان ترکیه بپردازیم.

در شهر وان مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد که همین امر آن را به یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه تبدیل کرده است. شهر وان به دلیل هوای شرجی‌ای که دارد طرفداران زیادی مخصوصا در بین گردشگران ایرانی دارد.

اگر که قصد سفر به این شهر زیبا را دارید و یا اینکه میخواهید درمود شهر وان ترکیه اطلاعات کسب کنید، با آژانس دهکده جهانی همراه باشید.

 

آشنایی با شهر وان ترکیه | Van

شهر وان در مرکز کشور ترکیه قرار دارد. این شهر به عنوان پایتخت استان وان شناخته شده است؛ درست است که استانبول پرجمعیت‌ترین شهر کشور ترکیه است ولی بزرگترین شهر ترکیه، شهر وان است که یکی از شهرهای تاریخی ترکیه میباشد که قدمت زیادی دارد. به دلیل این که وان نزدیک مرز ایران است، گردشگران ایرانی جذب سفر به وان برای سفر خانوادگی میشوند که میتوانند از این سفر برای تفریح، خرید و یا گشت‌ و گذار و همچنین برای پژوهش‌های تاریخی بهره‌مند شوند، زیرا همان‌طور که ذکر شد این شهر یک شهر تاریخی واقع در کشور ترکیه میباشد. در این شهر موزه‌ها و مراکز خرید زیادی برای گردشگران این شهر وجود دارد تا از آن‌ها برای وقت گذرانی و تفریح بهره‌مند شوند. یکی از دلایلی که سالانه این شهر گرشگران زیادی دارد، داشتن بازارهای بزرگ و محلی مانند چارشیا، بازار قدیمی، بازار شرقی، بازار کویو و... است.

 

بهترین مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهر وان

همان‌طور که میدانید شهر وان به دلیل اینکه یک شهر توریستی است، یک شهر با امکانات و مکان‌های گردشگری است تا انتظارات گردشگران خود را برآورده کند. وان به دلیل اینکه شهری با سابقه تاریخی است دارای موزه‌های تاریخی است و گردشگرانی که علاقه‌مند به  تاریخ و شهرهایی با نمای باستانی هستند را جذب خود میکند. البته با وجود داشتن همین بناها و مکان‌های تاریخی و گردشگری است که یک مکان به یک شهر توریستی تبدیل میشود. درست است که همه مکان‌های گردشگری شهر وان منحصر به فرد و خاص هستند اما بعضی از مکان‌های تفریحی و گردشگری شهر وان نسب به مکان‌های دیگر، دارای طرفداران و علاقه‌مندان بیشتری است.

این مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار شامل:

 

► دریاچه وان | Van Lake

دریاچه وان همان‌طور که واضح است اسم شهر وان از دریاچه وان الهام گرفته شده است. دریاچه وان بزرگترین دریاچه ترکیه و همین‌طور دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه است که منظره دیدنی‌ای دارد که موجب جذب گردشگر در این شهر شده است. این دریاچه وسعت زیادی دارد و فاصله زیادی با شهر وان ندارد و دسترسی به آن آسان است. بیشتر تصاویری که در اینترنت برای سرچ و جست‌وجوی شهر تریکه وان میبینید مربوط به این دریاچه است.

 

► جزیره آکدامار | Akdamar Island

این جزیره میتوان گفت ساحل دریاچه وان است و در زبان کشور ترکیه به نام Van Gölü معروف است. جزیره آکدامار نه تنها منظره زیبا و دلنشینی دارد بلکه یک کلیسا و یک چشمه‌ی آب گرم نیز دارد. کلیسا یا همان جزیره آکدامار، یک کلیسای ارمنی صلیب مقدس است که میتوان آن را یکی از مهم‌ترین بناهای باستانی ترکیه به حساب آورد. این جزیره دارای آرامش و نیروی مثبتی است که موجب پرطرفدار شدن این مکان زیبا برای کسانی هستند که به این مکان سفر میکنند. اگر که به دنبال سفری آرامش بخش هستید به شما پیشنهاد میشود که به این مکان در شهر وان ترکیه بروید.

 

► قلعه‌ وان | Castle of Van

این قلعه یک بنای دیرینه است که در شهر وان قرار دارد که یکی از بناهای دوره پادشاه اوراتور است. قلعه وان یکی از دلایل جذب گردشگرانی است که به تاریخ علاقه‌مند هستند. این قعله مربوط به قرن هفتم تا نهم پیش از میلاد است و واقع در شرق ساحل درياچه وان است؛ همین‌طور این قلعه بر روی صخره‌ای در نزدیکی قله‌ی کوه‌ها قرار دارد. درست است که در تصاویر مانند یک خرابه است ولی این قلعه به دلیل قدمت زیادی که دارد یک بنای تاریخی و باستانی مورد علاقه گردشگران در شهر وان به حساب می‌آید. این بنا را به دژ وان نیز میشناسند.

 

► آبشار مرادیه | Muradiye Waterfall

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری و همچنین طبیعتی شهر وان که طرفداران زیادی هم دارد، آبشار مرادیه در 88 کیلومتری شهر زیبای وان است که گردشگران شهر وان میتوانند از این آبشار بازدید داشته باشند.

منطقه اطراف این آبشار در تابستان منظره زیبا و سرسبزی دارد.

 

 پارک آبی وان | Aqua Park

پارک آبی وان پارک کوچکی واقع در ساحل دریاچه وان است که دارای استخرهای شنا، سرسره‌های آبی هیجان‌انگیز، صندلی‌های آفتاب گیر و رستوران میباشد. این پارک دارای دو استخر است که یکی از آن‌ها مخصوص کودکان است و دیگری مخصوص بزرگسالان است که عمق بیشتری دارد. پارک آبی وان از نظر بهداشتی کاملا تمیز و پاکیزه است زیرا که این پارک به صورت روزانه پاک و تمیز میشود. این پارک آبی مناسب خانواده‌هایی است که به همراه کودک خود در شهر وان هستند.

 

 مسجد بزرگ وان | Van Ula Cami

این مسجد واقع در شهر وان ترکیه یکی از بزرگترین مساجد جهان است و در سال 2009 میلادی بنا شده است. مسجدی که دارای طراحی و مهندسی زیبایی است و به یکی از مهمترین مکان‌های گردشگری در کشور ترکیه تبدیل شده است.در داخل این مسجد زیبا میتوانید طراحی هنری و بسیار زیبایی از جمله کاشی کاری‌ها و استفاده از رنگ‌های متنوع برای زیباتر کردن نمای داخل مسجد را مشاهده کنید. مسجد بزرگ وان در محدوده‌ای از شهر وان قرار گرفته است به طوری که در دسترس همه ساکنان این شهر زیبا باشد. برای طراحی این مسجد منحصر به فرد از سبک سلجوقی و عثمانی استفاده شده است که همین امر عظمت و بزرگی این مسجد را بیشتر به شهروندان و گردشگران نشان میدهد و نمای شهر را زیباتر کرده است.

 

 

سوالات متداول

استان وان
دریاچه وان
دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه
دوره پادشاه اوراتور
امتیاز : بد خوب