مقاله مراکز خرید مادرید اسپانیا

دوشنبه 14 خرداد 1400 - 13:45

مراکز خرید مادرید اسپانیا
خیابان های اصلی برای خرید و مراکز مختلف خرید در مادردید اسپانیا

خوب است قبل از سفر ابتدا مناطق و خیابان هایی که مراکز اصلی خرید  در مادرید محسوب می شوند را شناخت.

گران ویا(Gran Vía)

منطقه "گران ویا" یکی از معروف ترین  خیابان های مرکز شهر مادرید است که اکثر برندهای بزرگ اسپانیایی شامل زارا، استرادیواریوس، ماسیمو دوتی و ...را می توان در کنار دیپارتمنت استورهای بی نظیری همچون "El Corte Inglés" یافت.

خیابان فوئِنکارال(Fuencarral)

خیابانی با فروشگاه های مختلف از انواع البسه های شیک و به روز دنیا با لوکس ترین برندهایی همچون دیزل، آدیداس، پوما، منگو و برخی مغازه های کفش فروشی با قیمت مناسب نیز به چشم می خورد.

 سِرانو(Serrano)

سرانو یکی از لوکس ترین و گران ترین مناطق خرید در مادرید می باشد. مغازه هایی با ظاهر قدیمی و درونی بسیار زیبا و پرزرق و برق به چشم می خورد. در این خیایان بزرگ‌ترین فروشگاه زارا در مادرید با سه طبقه مخصوص پوشاک بانوان و دارای قسمت هایی برای آقایان و کودکان جهت خرید قرار دارد.

دروازه خورشید(میدان سل) (Puerta del Sol)

این منطقه از مکان اصلی برای خرید است که می توان در آنجا از بهترین کفش ها گرفته تا انواع پوشاک را بخرید. . بیشتر مغازه‌های دروازه خورشید در دو خیابان "کارمن" و "پرسیادوس" قرار گرفته اند. همچمنین  ازمقابل کاخ سلطنتی می توان به خیابان (Arenal) رفته و از خیابان مایور بازگشت و از مغازه های اطراف خرید کرد.

 

منطقه سالامانکاگویا(Salamanca Goya)-

خیابان "گویا"یکی از معروف ترین خیابان‌ها با مراکز خرید متعدد از جواهرفروشی‌ها، بوتیک‌ها وسایر مراکز لوکس برای خرید محسوب می شود. درمنطقه گویا-سالامانکا برخی از مهم‌ترین طراحان مد همچون والنتینو، ایو سن لوران، لاکوست، شنل، ورساچه، گوچی و پرادا حضور دارند.

خیابان پرینسسا(Princesa)

خیابانی پرینسسا که از میدان اسپانیا شروع شده و یکی از بهترین مناطق خرید مادرید و اصلی‌ترین گذرگاه محله "آرگوئیس" محسوب می شود. دیپارتمنت استورها، کفش فروشی‌ها، رستوران، سینما،فروشگاه‌های پوشاک و مغازه‌های فروش اکسسوار، در سرار این خیابان وجود دارد. همچنین می توان ازموزه "Cerralbo" و کاخ "Liria" نیز بازدید نمود.

منطقه کاستیانا (Castellana)

این منطقه در ضلع شمالی شهر مادرید و در نزدیکی مجموعه "Azca" قرار گرفته است. خیابان "کاستیانا" مرکز کنفرانس و استادیوم "سانتیاگو برنابئو"  نیز در همین نواحی قرار دارد. در این خیابان انواع فروشگاه ها ، رستوران و کافه و سایر موارد برای خرید وجود دارد.

چوئِکا(Chueca)

منطقه چوئکا  یکی از بهترین مناطق مرکزی شهر مادرید است  و مغازه های مدرن در عین حال با اصالت و با سبک اسپانیایی و با فرهنگ های مختلف به چشم می خورد. یکی از مناطق شلوغ برای خرید البسه مخصوص افراد جوان می باشد.

 

اِل رسترو(El Rastro)

بازار شلوغ "ال رسترو"  روز یکشنبه در مادرید برپاست. فروشندگان در این بازار در امتداد خیابان میزهایی پراز لوازم مختلف از انواع تزئینات و ... را برای فروش چیده اند.

 دهکده لاس روزاسLas Rozas))

این مرکز خرید البسه درحومه شهرمادرید می باشد.فضای اطراف این منطقه زیبا و دیدنی است و سبک مغازه‌های این منطقه بسیار جذاب است. در این محل محصولات با قیمت‌های مناسب در اینجا با برندهایی نظیر چون بِربری، رالف لورن، آرمانی، ری‌بن  یافت می شود.

مراکز خرید در مادرید

Principe Pio Mall

این مجموعه تجاری در مرکز شهر مادرید و از بهترین مراکز خرید کوچک به شمار می آید.

 

La Gavia

لا گاویا یکی از بزرگترین مراکز خرید روباز در اسپانیا بلکه در کل اروپا به شمار می آید. مجموعه ای مملو از فروشگاه هایی شیک که گردشگران می توانند از بین انواع برندهایی معروف دنیا خرید خود را انتخاب کنند.

 

Madrid Xanadú

این مرکز خرید دارای فضایی زیبا و جذاب برای خرید انواع البسه و محصولات دیگر را در کنار انواع امکانات تفریحاتی مثل گلف، بولینگ، اسکی برای گردشگران فراهم آورده است.

 

Plaza Norte

پلازا نورته یکی از مراکز خرید در شهر مادرید محسوب می شود. در این مجموعه چند طبقه ای که دارای تعداد زیادی از مغازه جهت خرید انواع محصولات به روز است،روز خوبی را گذارند.  همچنین می توان در کنار خرید از دیدن فیلم در سینما و طعم غذاها در رستوران های آن لذت برد.

 

Parquesur

پارکیسور یکی از به روزترین مراکز خرید در مادرید می باشد که در آن می توانید فروشگاه های برند های معروفی از جمله برند اپل و سایر برندهای روز را برای خرید انتخاب نمود. این مرکز خرید نیز دارای امکانات تفریحی و رفاهی دیگری مثل رستوران و مرکز بازی می باشد.