اگر هتل را دو ماه زودتر از زمان مسافرت رزرو کنیم اما بعد پشیمان شویم چه اتفاقی می افتد؟
وقتی شما جای خود را دو ماه زودتر از زمان مسافرت رزرو می کنید معمولا از تخفیف ویژه ای برخوردار می شوید. اگر پشیمان هم شوید، پس از هزینه ای اندک، پول شما برگردانده می شود و حتی برخی از هتل ها چیزی از پول شما کم نمی کنند، اما اگر پشیمان نشوید سود آن بسیار زیاد است، چون در روزهای آخر نه تنها جای مورد نظر خود را نمی توانید انتخاب نمایید بلکه اگر زمان سفر شما زمان های پیک و شلوغ باشد هزینه هتل ها بیداد میکند. مثلا شما مهر ماه می توانید بهترین هتل ها را با قیمت مناسب برای عید رزرو نمایید اما در زمان عید اصلا چنین خبری نیست. به همین ترتیب اگر بخواهید در روزهای المپیک به کشور میزبان سفر کنید و یا در روزهای عید کریسمس و یا هر عید دیگری به کشورهایی که آن عید را جشن می گیرند بروید بهتر است بلیط آن را از ماه ها قبل رزرو نمایید.
آیا قیمت هایی که هتل ها اعلام می کنند شامل مالیات و هزینه های جانبی هم می شود؟ یا در آخر هزینه های این چنینی به آن افزوده می شود؟
این نکته ای است که به هنگام رزرو جا باید حتما آن را مشخص کنید تا آخر متوجه نشوید که باید پول بیشتری بپردازید. حتی شاید استفاده از برخی امکانات هتل هم هزینه اضافی داشته باشد، این را از اول مشخص کنید.
در انتخاب جا چه نکاتی مهم است؟
این بستگی به هدف شما در مسافرت دارد، بهترین جا برای مسافرت اگر آرامش می خواهید کنار دریا و یا خارج شهر، اگر می خواهید دیدنی های شهر در دسترس باشد مرکز شهر و کنار ایستگاه های مترو و اگر سفرتان کاری است نزدیک جایی که در آنجا کار دارید و … .
کودکان در چه سنی بزرگسال به حساب می آیند؟
بیش از 6 سالگی بزرگسال محسوب می شوند. برای زیر 6 ساله ها هتل ها شرایط متفاوتی دارند.
چرا بلیط هواپیمایی که در تبریز برای رفتن به مسکو یا سن پترزبورگ می خریم این همه متفاوت از بلیطی است که از باکو برای رفتن به این شهرها می خریم؟
بلیط هواپیما برای مسافرت های داخلی بسیار ارزانتر از بلیط هواپیما برای مسافرت های خارجی است. به همین دلیل اگر شما در شهر مرزی هستید، می توانید از این امتیاز برای سفر به نقاط دور دست کشور همسایه استفاده کنید، مثلا اگر اهل تبریز یا ماکو هستید برای رفتن به استانبول از راه زمینی بروید شهر وان در ترکیه و از آنجا با هواپیما بروید استانبول تا تفاوت هزینه را ببیینید. این قانون در همه جای دنیا صادق است.
آیا تاکسی گرفتن در کشورهای مختلف آداب متفاوتی دارد؟
در اکثر کشورها تاکسی گرفتن به معنی ماشین دربست گرفتن است و به همین دلیل در اکثر کشورها کرایه تاکسی قابل چانه زدن است، مگر کشورهایی که از مقررات تاکسی متر واقعا پیروی می کنند. در برخی جاها تاکسی هایی که دربستی می روند نام متفاوتی از تاکسی های اشتراکی دارند. برخلاف کشور ما نشستن در جلوی تاکسی کلاس محسوب می شود در جاهای دیگر برعکس است و چند کشوری هم هستند که در آنها، جلوی تاکسی نشستن احترام به راننده محسوب می شود، مثلا اگر شما به دوبی بروید و در فرودگاه تاکسی بگیرید و جلوی آن بنشینید بدون آنکه کلمه ای بگویید، راننده می فهمد که شما ایرانی هستید. تفاوت نرخ تاکسی و اتوبوس و مترو در همه جای دنیا بسیار زیاد است.
تفاوت پکیج با پرواز + هتل چیست؟  
در سرویس پکیج هر مسیر با خدمات از قبل طراحی شده به صورت یک مجموعه قابل رزرو است ولی در سرویس پرواز + هتل شما میتوانید پرواز و هتل را بدون خدمات جانبی سفر مانند راهنمای تور و ترانسفر انتخاب نمایید؛ به علاوه در سرویس پرواز + هتل تنوع بیشتر نسبت به پروازهای چارتری و هتلهای طرف قرارداد دارید.
آیا رزرو آنلاین هزینه هایی دارد؟
خیر، رزرو آنلاین در رزرواسیون هیچ گونه هزینه اضافی برای شما ندارد و به منظور تشویق شما به استفاده از خدمات نوین رزرو آنلاین 3% تخفیف نیز به شما تعلق می گیرد.
برای سفر خارجی اعتبار پاسپورت چند ماه باید باشد؟
بستگی به آن دارد که قصد سفر به کدام کشور را دارید. برای سفر به هند حداقل می بایست 7 ماه باشد. برای سفر به ترکیه حداقل اعتبار می تواند تا 3-2 ماه نیز باشد. بنابریان قوانین ورود و خروج برای کشورهای گوناگون متفاوت است.
آیا بر اساس قیمت بلیط هواپیما می توانیم جستجو کنم؟
بله، سیستم رزرواسیون به طور اتوماتیک از میان کلیه پروازها کمترین قیمت را به شما نشان میدهد و علاوه بر این شما پس از جستجوی پرواز می توانید با استفاده از فیلتر price بازه قیمتی دلخواه را برای سیستم معین نموده و پروازهای همان نرخ را مشاهده نمایید.
لیست قیمت هتلهای یک کشور را از کجا می توانم ببینم؟
در رزرواسیون آنلاین بخش «هتلها» مقصد، تاریخ ورود و خروج هتل را مشخص نمایید تا لیست قیمت هتلهای موجود در زمان سفر شما نمایش داده شود.
امکاناتی که از هتل می خواهم را در کدام قسمت مشخص کنم؟
پس از جستجوی هتل از منوی سمت چپ لیست هتل ها می توانید چک لیست امکانات، تسهیلات موردنظر خود را انتخاب نمایید تا فقط هتلهایی که امکانات موردنظر شما را دارند نمایش داده شوند. برای مثال ممکن است امکانات اتاق کنفرانس، سرویسهای داخل اتاق، اجاره خودرو و زمین گلف از ترجیحات شما برای انتخاب هتل باشد.
برای گرفتن ارز مسافرتی چه باید کرد؟  
شرکت های خدمات مسافرتی مسئولیتی در قبال دریافت ارز مسافران ندارند، اما به صورت متداول می بایست مسافران گرامی با ارائه مدارک سفر خود اعم از بلیط و ویزا به بانکهایی که شعبه ارزی دارند مراجعه کرده و حواله ی ارزی دریافت نمایند.
آیا عوارض خروج از کشور به عهده آژانس مسافرتی است؟
خیر. پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده مسافر می باشد و آژانس مسافرتی صرفا تأمین کننده بلیط، ویزا و اقامت برای مسافران می باشد.
یک بار با یک آژانس سفر کردم گشت شهری اجرا نشد آیا می توانستم پولم را پس بگیرم؟
در خصوص اجرا نشدن گشت شهری خیر، زیرا اجرای گشت شهری جزو خدمات مازاد شرکتی است که هتل برای شما BOOK کرده است. چنانچه ترانسفر به دنبال شما نیامده باشد و اشتباه از سوی شرکت کارگذار باشد بله شما می توانید تقاضای عودت مبلغ ترانسفر را که معمولا بین 20-10 دلار است را نمایید.
از پرواز جا ماندم اما شرکت هواپیمایی مبلغی را به من بازنگردانده . می توانم شکایت خود را مطرح کنم؟
چنانچه پرواز شما چارتر بوده باشد هیچ مبلغی به شما برگشت داده نمی شود اما اگر پرواز شما سیستمی بوده باشد مطابق قوانین پروازهای سیستمی به شما مبلغ عودت داده خواهد شد.
چارتر بودن پرواز نوعی اجحاف در حق مسافران نیست؟
دو قسمت دارد هم بله هم خیر. شما در نظر بگیرید همان طور که پروازهای چارتر، بسیار ارزانتر از پروازهای سیستمی است و ممکن است گاهی اوقات حتی 1/3 هزینه پروازهای سیستمی را داشته باشد، طبیعی است حق کنسلی برای شما وجود نخواهد داشت چراکه شرکتهای مسافرتی پیشاپیش مبالغ را به هواپیمایی پرداخت کرده اند.
 فرصت ثبت نام در تورهای قابل مشاهده در سایت ایران رسمی چه زمانی است؟
اگر قصد دارید در ایام های خاص(تعطیلات ، جشنواره ها ومناسبت ها) سفر کنید باید هر چه زودتر نسبت به ثبت نام در تور اقدام کنید. ولی به طور کلی بسته به نوع تورها، رزرو آنها تقریبا تا روز قبل از تاریخ حرکت امکان پذیرمی باشد.
نرخ تورها برای نوزادان و کودکان زیر ۱۲ سال به چه صورت است؟
بسته به نوع تور متفاوت است و می توانید قیمت آن را در بخش قیمت و همچنین در بخش توضیحات مشاهده کنید.
چطور در کوتاه ترین زمان و همچنین در ایام پیک سفرها، تور با قیمت مناسب را سریع پیدا کنیم؟
ایران رسمی با قرار دادن تورهای چارتر این امکان را قرار داده تا در هر زمانی که تصمیم به سفر داشتید، در سریع زمان ممکن، انتخاب خوبی را داشته باشید.
شرایط عمومی تورهای چارتی چیست؟
تورهای چارتی در مقایسه با سایر تورها بسیار ارزان تر و باصرفه می باشد اما باید دقت داشت که این تورها   قابلیت رزرو ، جا به جایی و کنسلی را ندارند.